Новини

Всі новини
2018-11-30

Юлія Линник: «Вислів про місце жінки на кухні – архаїзм, який ми давно пережили»

Креативна, активна  та чарівна. Усе це про неї – дівчину, яка вчилась на технолога, але вирішила, що випічка – це не улюблена її справа. Адже вона завжди у вирі подій. У її руках часто бачиш фотоапарат, а у сумці можна знайти декілька кольорових маркерів, бо творчість її друге покликання. Юлія Линник прийшла в Гуляйпільську районну організацію «Об’єднання «Самопоміч» з метою зробити місто хоч на дріб’язок кращим. І їй це вдається.

Вона – доволі критичний журналіст і фотокор районної газети «Голос Гуляйпілля», активний учасник і член громадської організації «Інтеграція та розвиток». Також не проходить без її участі й щорічне прибирання берегів певної території річки Гайчур від сміття, яке проводиться організацією «Гуляйпільські рибалки». Цього ж року Юля ініціювала прибирання берегів річки у не популярному для рибалок місці – під мостом, що веде з центру на мікрорайон Косівцеву. І залучила до цієї справи депутатів від осередку «Самопомочі». Закотивши рукава, разом витягували з води сміття, бо перед підтриманням чистоти у місті всі рівні.

Перше, що має зробити людина – навести порядок у своїй голові. Насамперед, потрібно припинити смітити. Цигарки, серветки, обгортки з морозива – невже так важко все це донести до урни? Це той елементарний мінімум, з якого варто почати, щоб розвиватись та вдосконалюватись далі, як спроможний, відповідальний громадянин – житель свого села, міста, країни. Кожен має звикнути до думки, що жити у чистому середовищі – приємно. А чистота – відповідальність кожного. Є в інтернеті відео про овечу отару: паркан загорожі знесли, а вівці цього не бачать і за звичкою одне за одним ідуть у ворота. Так і ми, за власними звичками і небажанням робити щось інше, не бачимо більших можливостей. Привчити себе бути відповідальним – це перший крок до самоповаги, яка дозволить побачити, що горизонти можливостей не обмежуються парканом, – зазначила Юлія.

 

 

З ініціативи Юлії Линник два роки поспіль представники осередку «Самопомочі» результативно піднімають проблему несвоєчасного знищення карантинних рослин, що дошкуляють алергикам. Тож вже вдруге з ініціативи депутатів «Самопомочі» комунальники викошують карантинні рослини на віддалених територіях.

Але такі заходи – далеко не межі: Юля мріє організувати притулок для тварин.

Безпритульні тварини не винні в тому, що вони опинились на вулиці. – розповідає Юлія. – У мене ще з дитинства залишається мрія – створити притулок для тварин, куди також можна приводити котів та собак, що загубились, тваринок, яких господарі не спроможні утримувати тощо. Важливо знайти волонтерів: жителів, які б приносили для тварин їжу, ветеринара, що має оглядати чотирилапих та вакцинувати їх від різноманітних захворювань тощо. Більш того, можна зробити дитячий патронаж, коли діти приходять і на території притулку опікуються, наприклад, цуценям чи то кошеням. Адже такі якості, як співчуття та відповідальність, треба виховувати змалечку.

 

 

Юлія вважає та на власному досвіді доводить, що для жінки немає нічого неможливого. До того ж, жінки гарні дипломати, а тому можуть легко досягти успіхів у будь-якій сфері.

Відсутність поруч чоловіка, коханого, друга змушує звикнути до думки, що ти маєш все робити сама та досягати всього, – говорить Юлія. – Є гарний вислів «добре вміти робити все, та не дай Боже робити все самій». На жаль, зі слабким чоловіком поряд саме так і виходить. Якщо поруч з жінкою сильний партнер – то він наповнює її своєю енергією, даючи при цьому можливість відчути себе по-жіночому слабкою. Та у будь-якому разі жінка сильна незалежно від того, який чоловік поруч з нею. Коли я чую вислів, що місце жінки на кухні, то це викликає таку ж саркастичну посмішку. Це застарілий стереотип, у нинішньому світі немає місця таким упередженням – жінка вже давно довела свою силу, спроможність і успішність у різних сферах діяльності. Варто вже зрозуміти, що лише завдяки сучасному підході до дійсності, спільним зусиллям та спільній взаємоповазі ми зможемо життя – своє і своєї країни.

 

 

Анна Соловйова