Новини

Всі новини
2018-12-17

Яким буде бюджет Запоріжжя на 2019 рік?

Проект бюджету міста було презентовано депутатам та громадськості у міській раді напередодні засідання сесії. Основні показники визначив депутат міської ради Олег Корольов на своїй сторінці у Facebook.

Загалом бюджет міста складає 8,77 мільярда гривень. З них безпосередньо на розвиток міста виділяють 857 мільйонів гривень. За словами депутата, цим коштом планується провести ряд реконструкцій та ремонтів. Проте єдиний новий масштабний об’єкт, який з’явиться у місті – це оновлена площа Запорізька.

«До речі, у Хортицькому районі у 2019 році відреконструюють два об’єкти – сквери Ювілейний та бул. Будівельників. Вважаю, що це – досягнення усіх депутатів нашого району», – зазначає Олег Корольов.

Транспорт та інфраструктура

На утримання та розвиток інфраструктури доріг міста пропонується виділити 460 мільйонів гривень. З них 209 мільйонів гривень це поточний ремонт. Окрім проїжджої частини ремонтувати планують і тротуари: 16 мільйонів на поточний ремонт, 93,7 мільйона – на капітальний ремонт та реконструкцію доріг і тротуарів. Також увага приділяється прибудинковим територіям та внутрішньоквартальним проїздам (31 мільйони гривень), хоча, на жаль, фінансування у 2019 році цього напрямку майже в два рази менше ніж у 2018 році, зазначає Олег Корольов.

Також триватиме програма оновлення транспорту. На капітальний ремонт трамваїв планується виділити 31 мільйон гривень, таку ж суму – на придбання тролейбусів. Проте на компенсацію пільгового проїзду у транспорті у 2019 році виділять 128 мільйонів гривень при розрахунковій потребі 232,7 мільйона, зауважив депутат.

ЖКГ

Кажучи про житловий фонд, на програму розвитку та утримання виділяють 588, 6 мільйонів гривень. Планується відремонтувати 58 будинків на 95 мільйонів гривень, а також здійснити капітальний ремонт 44 ліфтів на суму 30,6 мільйона гривень. На будівництво та реконструкцію окремих об’єктів житлово-комунального господарства спрямовують 29 мільйонів гривень.

«На програму співфінансування ремонтів ОСББ виділять 45 мільйонів гривень, – розповів Олег Корольов. – Як на мене, в таких досить обмежених умовах, це велика сума, яка допоможе підтримати сумлінних мешканців та оновити житловий фонд. Радий, що вона працює та приносить позитивні результати. Для порівняння: у минулому році було виділено 50 мільйонів гривень, що дало змогу взяти участь у програмі 88 будинкам».

У сфері ЖКГ закладено ряд інших видатків, зокрема, на прибирання прибудинкової території, тощо. Зокрема, працює програма відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами співвласниками ОСББ на енергоефективні заходи. На ці потреби у 2019 році закладено 2,5 мільйони гривень.

Чимала сума – 328 мільйонів гривень – буде спрямована на допомогу міським тепломережам. Більша частина цієї суми – це компенсація різниці в тарифах. Така ситуація склалася через несвоєчасне прийняття восени Кабміном постанови про підвищення ціни на газ. «Недбалість Уряду коштує всім місцевим бюджетам країни чималих грошей, – коментує Олег Корольов. – В іншому випадку ці гроші пішли б на розвиток міста: капітальні ремонти будинків, закупівлю нового транспорту, ремонт шкіл і дитячих садочків.

Охорона здоров’я та ЖКГ

Традиційно більший відсоток видатків бюджету – соціальна сфера, охорона здоров’я та освіта. На останні два напрямки виділяють майже 3,4 мільярди гривень. Майже більшість з цих коштів – захищені статті: зарплатня, опалення та інше. В галузі освіти це 91%, охорони здоров’я – 75%. Державний бюджет ці витрати повністю не покриває, доводиться залучати кошти міста, резюмує Олег Корольов. «Таким чином, на придбання медикаментів залишається 6 мільйонів гривень, надання допомоги у травмпунктах – 2,4 мільйона. А ще треба забезпечити харчування пацієнтів, лікувальні програми, тощо», – зазначає депутат.

В освіті найбільше видатків після оплати захищених статей спрямовується на поточне утримання закладів освіти – 59 мільйонів гривень. Видатки розвитку плануються в обсязі 44,7 мільйона гривень. Це капітальні ремонти та реконструкція.

«Постає питання, як краще поступити: утримувати розгалужену мережу закладів або піти шляхом оптимізації? – каже Олег Корольов. – Що краще для дітей: проїхати більше на дві зупинки, але мати гарне оснащення, або ходити до закладів через дорогу, але зі старими підручниками та партами? Крім того, 11 професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) коштують місту 187 мільйонів гривень. Плюс виплата академічних і соціальних стипендій учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти – 32,7 млн грн. З державного бюджету на ці витрати надходить – 0».