2017-04-24

“Коли ти політик, у тебе немає шансу на помилку”,- Оксана Сироїд на форумі “Жінки в політиці”

Чи перетворили чоловіки українську політику на джентльменський клуб, та чи є в ній місце для жінок? Такі питання обговорили народні депутати України Ірина Подоляк, Оксана Сироїд, Ірина Сисоєнко та Тетяна Острікова, активістка Інна Кравчук, а також члени Асамблеї Північної Ірландії під час першого форуму жінок політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» в Одесі.

Учасницями форуму стали активні жінки з усіх регіонів України – громадські активістки, депутатки місцевих рад, керівники місцевих партійних осередків, жінки-політики з Північної Ірландії, народні депутати України.

На думку першого заступника голови Комітету ВР з питань культури та духовності Ірини Подоляк, в сучасному українському політикумі приймають рішення частіше чоловіки, а от реалізацією та втіленням цих рішень займаються жінки. Керівні органи також більшою мірою представлені чоловіками. Хоча це не означає, що жінки мають гіршу освіту чи професійні навички.

«Ви питаєте, що буде з Україною, якщо президентом або прем’єром стане жінка? Те ж саме, що було б, якби президентом або прем’єром був чоловік. Все залежить від людських якостей, а не гендеру. Ми маємо обрати професіонала і не зважати на стать. Важливіше, з якою метою людина йде в політику, з якою програмою та проектами», – відзначила Ірина Подоляк.

«У політиків немає шансу на помилку. Кожне рішення має бути виваженим та остаточним. Треба працювати так, аби через 10 або 50 років тобі було несоромно і тягар відповідальності не задавив. Ти маєш бути чемним та справедливим. І це надзвичайно важка праця над собою»,- зазначила Віце-спікер Верховної ради України Оксана Сироїд.

Під час форуму учасники дійшли висновку, що будь-які жіночі питання: від проблем до привілеїв – важливо висвітлювати частіше та доводити їх до суспільства, як це роблять в європейських країнах.

Відео з форуму можна переглянули тут