Новини

Всі новини
2018-04-19

Владислав Марченко: «Розвиток обласної дитячої лікарні – наше першочергове завдання»

Будівля хірургічного корпусу обласної лікарні не бачила капітального ремонту з 1976 року. Саме приміщення, яке було збудовано у 1938 році за старими технологіями вже ремонтувати не доцільно, тому цього року планується розпочати демонтаж будівлі та будівництво нового корпусу. Голова запорізької “Самопомочі” Владислав Марченко здійснив візит до закладу з реалізації цього проекту.

 

«Я продовжую інспектувати стратегічні об’єкти охорони здоров’я та соцзахисту за дорученням голови обласної ради, – розповів Владислав Марченко. – Дитяча обласна лікарня – один з пріоритетів у нашій роботі. Обласна рада завжди буде підтримувати усі ініціативи, які стосуються підтримки діточок. Хочу подякувати обласній держадміністрації за те, що і вони тримають на контролі будівництво нового корпусу, розуміючи соціальну важливість питання. Завдання депутатів 7 скликання – дати запорізьким дітям лікуватися у нових сучасних лікарнях».

В усіх останніх відділеннях лікарні вже проведені капітальні ремонти, зазначив головний лікар Юрій Борзенко. Щоб увесь заклад набув сучасного вигляду та був комфортним, залишилося привести до ладу лише хірургічний корпус.

«Капітальний ремонтів у цьому блоці не було вже 45 років, проте робити його зараз вже недоцільно, – зазначив Юрій Борзенко. – Стіни просіли, перекриття дерев’яні, вартість робіт була б значно вищою, ніж демонтаж та будівництво нового приміщення. Ми вже розпочали підготовку до перенесення відділень та демонтажу. Завдання номер 1 – не відмовити у лікуванні жодному пацієнту. Усі функції, операційні, реанімація – будуть доступні у повному обсязі».

Владислав Марченко зазначив, що цього року реалізація проекту нарешті може розпочатися:

«Ще у 2013 році був розроблений проект будівництва нового корпусу. Нарешті цього року у бюджеті Державного фонду розвитку регіонів та обласному передбачили кошти на його реалізацію. Наразі проводяться тендерні процедури, а у лікарні вже розпочалася підготовка до переїзду у сучасні приміщення лікарні».

Загалом Запорізька обласна лікарня – одна з провідних в Україні. Вона розрахована на 450 ліжок. Усі відділення, крім хірургічного корпусу, капітально відремонтовані, встановлено сучасне обладнання. Для реабілітації дітей збудовано сучасний багатофункціональний басейн. Головний лікар зазначив, що ця лікарня єдина дитяча, де в операційних встановлено захисні системи з антибактеріальним покриттям, на підлозі – магнітний лінолеум, який вловлює пил, а система повітряної очистки – витяжна. Також хірургічні консолі підвішені під стелею, а не стоять на підлозі.

«Наша лікарня по багатьом параметрам – краща серед дитячих лікарень країни, – вважає Юрій Борзенко. – Окрім операційних, в нас є визнані клінічні та бактеріологічні лабораторії – зразкові в Україні. Наша мета – щоб не тільки лікування, але й умови перебування були на найвищому рівні».