Новини

Всі новини
2017-07-04

В Запоріжжі налагоджували діалог між владою та громадою

Днями в Запоріжжі відбувся форум «Синергія влади та громади – можлива».

На форумі були представлені результати дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад: всеукраїнський та місцевий розріз.

У дискусії взяв участь керівник Запорізької міської організації політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” Олег Корольов. 

«Коли влада, а саме виконавчі органи, почнуть прислуховуватися до громадян міста, вибудувувати систему комунікації, систематизувати проблеми, що турбують громадян, почнуть закладати в місцеві бюджети проекти, що направлені на вирішення цих проблем – тоді можна буде сказати про спільний рух влади і громади.

Основи такого руху закладені у проектах Громадський бюджет, електронні петиції, місцеві ініціативи (на жаль в Запоріжжі ще не імплементовані).  Для прикладу, освітлення вулиць, прибудинкових територій – це потреба громади? Але вирішення цього питання сприймається, як звичайне і навпаки.  Будівництво велоінфраструктури міста – теж  потреба громади, та питання не вирішується.

Для початку потрібно налагодити діалог та публічно довести до всіх зацікавлених сторін методи та форми цього діалогу, можливості участі, критерії оцінки та інше. А інакше влада і громада будуть жити на різних полюсах. Бо у громади вже давно нові потреби якості життя, комфортності й привабливості міста, і якщо влада не зможе винайти нові форми управління, вона піде “в небытие”,- вважає Олег Корольов.

Зазначимо, захід відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Інституту “Республіка”.