Новини

Всі новини
2017-02-07

«Це важливий крок, та чи готова Україна до створення госпітальних округів?», – Андрій Маляренко про реформу охорони здоров’я

Реформування системи охорони здоров’я – це, безумовно, одна з найнеобхідніших реформ в Україні. Одним із останніх нововведень в сфері медицини стало рішення про створення госпітальних округів з метою  налагодження роботи мережі медустанов в усіх регіонах України.

Це означає, що тепер буде визначатися лікарня інтенсивного лікування, яка буде найпотужнішою в окрузі. Інші лікарні будуть перепрофільовані таким чином, щоб там надавалися послуги, які вимагають менш високотехнологічного обладнання.  

30 листопада 2016 року на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята концепція реформування системи охорони здоров’я. Планується, що протягом трьох років Україна повністю змінить систему взаємовідносин між лікарями та пацієнтами і перейде на страхову медицину.

Голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, депутат міської ради Запоріжжя, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Маляренко:

«Медицина в Україні гостро потребує реформи. Але, незважаючи на те, що створення госпітальних округів – це важливий крок, в наших умовах він може виявитися передчасним. Адже, щоб запустити новий механізм, потрібно добре підготувати «ґрунт». На даний момент пацієнти та медики погано інформовані про те, як повинна працювати система госпітальних округів.

Створення округів має відбуватися максимально прозоро і публічно. Адже відсутність нормативно-правової бази для їх створення дає можливість спекулювати на цій темі.  Уряд має чітко визначити фінансову відповідальність за цей процес. Медичної субвенції сьогодні катастрофічно не вистачає! Якщо не буде додаткового державного фінансування або це покладуть на бюджети регіонів, то нічого позитивного чекати не варто!»

«Наша фракція (міська фракція «Об’єднання «Самопоміч» – ред.) вирішила привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Ми подаємо звернення до Кабінету Міністрів з вимогою підготувати відповідну нормативну базу у питанні створення госпітальних округів у Запоріжжі і області», – резюмує Андрій Маляренко.