Новини

Всі новини
2018-07-30

«Трудова міграція сьогодні – це загроза національній безпеці України» – Роман Семенуха

Одна з найгостріших проблем, з якою сьогодні зіткнулася Україна, це відтік кадрів за кордон. Про це заявив народний депутат України від «Об’єднання« Самопоміч» Роман Семенуха, який з робочим візитом побував у Запоріжжі.

Одним з підприємств, яке відвідав народний обранець, стало ДП «Івченко-Прогрес»,  що входить до складу концерну «Укроборонпром». Підприємство виробляє авіадвигуни цивільного і військового застосувань. Основним ринком збуту раніше був російський, проте зараз «Івченко-Прогрес» поставляє свою продукцію в інші країни. Авіадвигуни підприємства застосовують на 60 типах літальних апаратів в більш ніж 100 країнах світу.

– Наше підприємство знаходиться в непростих економічних умовах. У нас наукомістка продукція. Ми намагаємося підвищити ефективність, знайти нові ринки збуту, щоб наш продукт був реалізований у вигляді продажів, а ми отримували зарплату. Затримок із виплати зарплат у нас немає. Середня зарплата по підприємству становить 12,5 тис. грн., – зазначив перший заступник директора-головний конструктор ДП «Івченко-Прогрес» В’ячеслав Меркулов.

Незважаючи на стабільну виплату зарплати, підприємство зіткнулося з нестачею кадрів, тому як висококваліфікований персонал, як і молодь, виїжджають на заробітки за кордон.

– Ми вдосконалюємося, щоб зберегти кадри, – говорить В’ячеслав Меркулов. – Але кадри велика проблема. Зараз мало людей йдуть на авіапромисловість. Молодий фахівець спочатку отримує 4 тис грн, через рік він проходить атестацію і йде на підвищення зарплати.

Роман Семенуха підкреслив, що держава повинна підтримувати підприємства авіабудування, яке є одним з пріоритетних галузей.

– Авіація країні потрібна, адже без неї неможлива сильна армія, – заявив Роман Семенуха. – У нас є ціла школа проектування авіадвигунів. Але на підприємствах працюють люди передпенсійного віку. Тому ми повинні залучати молодь, в першу чергу, хорошою зарплатою, інакше з кожним роком буде все менше і менше людей, які зможуть передати молодому поколінню напрацювання і досвід. Зараз через невідповідність госсказа реальному ринку праці, низького матеріального забезпечення “молода зміна” залишає країну.

 

Сьогодні трудова міграція – це фактично загроза національній безпеці країни. Під час зустрічі з народним депутатом колектив «Івченко-Прогресу» підняв перед ним ще ряд проблем. Зокрема, співробітників хвилювали зростання тарифів на газ, закінчення військових дій на Донбасі, але найбільше дискусій викликало питання про пенсійне забезпечення.
– В Україні дійсно найнижча пенсія в Європі – в середньому 2500 грн. Зараз на 12 млн працюючих припадає 10 млн пенсіонерів. В Україні один пенсійний рівень – солідарний. Тоді як в інших країнах трирівнева система, яку потрібно вводити і в нашій країні. Щоб людина мала можливість накопичувати 30-40% пенсії за своє життя і ці гроші були в його власності. Це непопулярний захід, але її треба реалізувати, – підсумував Роман Семенуха.