Новини

Всі новини
2017-12-22

Споживачі газу захищені – законопроект “Самопомочі” прийнято!

Верховна Рада консолідовано, 325-ма голосами, підтримала законопроект авторства народних депутатів «Об’єднання «Самопоміч», який врегульовує питання обліку газу з 1 січня 2018 року.

Проте, ще вранці був ризик, що 8 мільйонів українців, які проживають сьогодні в 3 мільйонах квартир багатоквартирних будинків і в яких не встановлені індивідуальні лічильники газу, залишаться із нового року без палива.

У вівторок на консенсусний законопроект, який вирішував це питання, не знайшлося голосів. Сьогодні все ж парламент зміг реабілітуватися в очах громадян.

Рада проголосувала закон з уточненням терміну встановлення квартирних лічильників не до 1 січня 2018, а до 1 січня 2021 року. Із тексту закону була виключена можливість фінансування лічильників із місцевого бюджету, а також було чітко визначено, що компенсація людям, які самостійно встановлять квартирні лічильники газу, буде відбуватися за рахунок тарифу на розподіл природного газу, – для споживачів, які встановлять лічильники у 2018 році, вона має здійснитися протягом 12 місяців.

Тепер із 1 січня газові компанії не прийдуть і не відключать газ, а люди зможуть за рахунок газових компаній встановлювати квартирні лічильники, які дадуть їм справедливість у споживанні та оплаті.