Новини

Всі новини
2017-12-11

«Самопоміч» перевірила підготовку зимової техніки до очистки доріг від снігу

Міська фракція «Самопомочі» занепокоєна рівнем підготовки КП «ЕЛУАШ» до прибирання снігу. У підприємства в наявності 30% від необхідної кількості снігоприбиральної техніки. Тому депутати вирішили перевірити, чи готове підприємство до зимового періоду, як швидко мешканці міста зможуть користуватися дорогами у разі снігопаду, та поспілкувалися з керівництвом з приводу планів модернізації.

Щоб впоратися з завданням, ми розділили весь обсяг на зони, – розповів Дмитро Пархоменко. – В першу чергу прибираємо центральні вулиці, в другу – другорядні, за якими проїжджає громадський транспорт. Третя черга – дороги районного значення, за якими не ходить громадський транспорт. Тому центральні дороги будуть розчищені за короткий час, всі інші – протягом 8 годин.

Сьогодні на підприємстві знаходиться 68 одиниць спеціалізованої снігоприбиральної техніки та 20 допоміжних машин супроводу – самоскиди та навантажувачі, які забезпечують підвезення посипальних матеріалів і вивезення снігу. Для того, щоб очистити всі вулиці міста, цього недостатньо. Обов’язок КП «ЕЛУАШ» прибрати сніг і обробити 7 мільйонів квадратних метрів доріг. За нормативами, з таким обсягом має справлятися 270 одиниць снігоприбиральної техніки.

Про рівень підготовки можна буде сказати лише коли ми побачимо результат, – відзначив депутат Олег Корольов. – Ми почули, що згідно нормативів сніг треба прибрати за 2-4 години. Але техніки майже в 3 рази менше, ніж це необхідно, тому ми очікуємо, що дороги очистять хоча б за 12 годин. Чи буде так чи ні – судити важко, подивимось – рівень підготовки побачимо по роботі.

У минулому році було закуплено 10 одиниць МДКЗ – машини, призначені для посипання Антиожеледній сумішшю поверхні тротуарів і доріг, а також для очищення дорожнього полотна від снігу. Їх місткість в 4 рази більше аналогічних моделей попередніх років. Місткість нових машин – 15-20 тон. Також вони обладнані більш широкою щіткою для очищення покриття та піскорозкидувачі. У тому ж році підприємство закупило 7 нових тракторів з щіткою.

Крім недостатньої комплектації, є ще одна проблема в боротьбі зі снігом: довгий термін експлуатації вже існуючої техніки. Є машини, які чистять запорізькі дороги вже 20-25 років. При цьому, вся техніка на ходу: регулярно проводиться техогляд і необхідний ремонт. Всі роботи закінчуються до осені і готовність техніки до початку сезону становить 100%.

Директор КП «ЕЛУАШ» ще в цьому році планує встигнути закупити дві МДКЗ максимальної прохідності та екскаватор-навантажувач. Оновлення технопарку планується і в наступному році, зокрема, планується посилити вакуумну очистку доріг та тротуарів.

Радує, що закупається нова техніка, – відзначив Олег Корольов. – Нова техніка дозволяє перевести більше суміші та снігу. Сподіваємося, що це дасть можливість очистити місто якісніше та швидше. Також є запас суміші проти ожеледиці. Ми ще не обговорювали на фракції питання підтримки закупки нової техніки, проте переконаний, що ми це питання підтримаємо. Якщо є можливість зробити пересування запоріжців по місту більш комфортним, ми повинні це зробити.