Новини

Всі новини
2017-07-10

“Самопоміч” бореться зі стихійною торгівлею у місті Токмак

Стихійна торгівля харчовими продукти – загроза епідемічного добробуту населення. 

У жодній європейській країні ми не побачимо вуличних продавців на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Проте на вулицях та площах українських міст, у дворах, під’їздах, скверах розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту овочів, м’ясних та молочних продуктів, риби, тощо.

Попри те, що придбані з рук харчові продукти не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші та свіжіші. Активно торгують харчовими продуктами без належного санітарного контролю зі самочинно встановлених точок продажу деякі кмітливі підприємці, утворюють цілі осередки незаконної торгівлі. Дана проблема не оминула і місто Токмак Запорізької області.

Шляхи вирішення цього питання обговорювали під час засідання депутатської комісії з питань життєзабезпечення Токмацької міської ради.

Депутат від “Самопомочі” Вікторія Бобринок запевняє, що стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача.

“Харчові продукти, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, які до того ж, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування і не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає! Окрім цього незаконна торгівля заважає мешканцям прилеглих будинків та пішоходам”,- зауважує депутат Токмацької міської ради від «Самопомочі» Вікторія Бобринок.

Окрім цього, Вікторія повідомляє, що торгівля  доставляє масу клопоту мешканцям, у яких під вікнами розташовуються торгівці сільгосппродукцією. Зазначимо, торгівля починається з самого ранку – з 4-ої чи 5-ої години, тобто з раннього ранку стоїть галас.

Негативним фактором стихійної торгівлі є і те, що продавці не прибирають за собою. Так, купи сміття дістаються у спадок мешканцям прилеглих будинків. 

Депутат вважає, що з проблемою стихійної торгівлі треба боротись комплексно, з урахуванням думок і потреб всіх сторін – міста, продавців та мешканців прилеглих будинків, які страждають від галасу та сміття.

В результаті тривалих обговорень, депутатська комісія вирішила чітко визначити територію, на якій буде дозволено вести торгівлю та ввести посаду інспектора з благоустрою на Центральному ринку, який буде боротись зі стихійними торгівцями та встановити пільгову плату для сільгоспвиробників.

на фото: Віктрія Бобринок