Новини

Всі новини
2018-02-09

Реконструкція басейну, штрафи за незаконну торгівлю алкоголем та благоустрій зупинок – під час сесії міськради депутати «Самопомочі» підняли ряд важливих питань

Друге пленарне засідання сесії міської ради пройшло швидко та продуктивно. Під час засідання депутати від фракції «Самопоміч» озвучили декілька звернень та побажань щодо покращення умов життя у Запоріжжі.

Незаконна торгівля алкоголем повинна каратися серйозними штрафами

Депутат Олег Корольов став ініціатором звернення міської ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо підвищення штрафів за торгівлю алкоголем та розпиття у незаконних місцях, а також за спаювання неповнолітніх. Наразі максимальне покарання за такі правопорушення становить всього 340 гривень.

«У порівнянні з прибутком та шкодою, які приносить незаконна торгівля алкоголем, це – суми, за які соромно! – вважає Олег Корольов. – Під час роботи в адміністративній комісії я переконався, що такі штрафи не можуть зупинити вчинення правопорушення. Крім того, для порівняння, за торгівлю овочами у незаконному місці бабуся повинна буде сплатити більше ніж 1000 гривень штрафу, а людина, яка продає алкоголь сумнівного походження – в рази менше. Вважаю такий стан справ неприпустимим. За даними статистики, за рік Національної поліцією зареєстровано 16 тисяч фактів доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння. До речі, штраф за такий злочин – 136 гривень».

Міська рада підтримала проект депутата та направила відповідне звернення до уряду та народних депутатів.

Оновленому басейну – бути

Завершилася реконструкція басейну «Байкал» у Комунарівському районі. Впродовж робіт депутати «Самопомочі» контролювали їхній перебіг та строки. Цей басейн – центральний у районі, його відвідують не тільки мешканці, але й понад 200 вихованців спортивних шкіл. На час реконструкції спортсмені вимушені займатися у басейнах в інших районах міста, що спричиняє незручності. Саме тому важливими були не тільки якість, але й швидкість робіт.

Наразі у басейні замінено несучі конструкції, які потребували заміни через плив часу та несприятливі умови, такі як постійна волога. Проте, депутати «Самопомочі» пропонують продовжити оновлення басейну. Так, необхідно замінити плитку, в тому числі, у самій чаші басейну, поставити нові вікна у роздягальнях, щоб сприяти збереженню тепла та безпеки перебування людей.

“Я сам займаюся у цьому басейні, – розповів депутат Олег Германюк. – Тому я знаю, що мешканці району залюбки відвідують «Байкал», багато дітей навчаються тут плаванню. Міська влада повинна підтримувати такі заклади та розвивати їх”.

Розвиток транспорту – під контролем депутатів

Транспортне питання – одне з найважливіших для мешканців міста. Під час засідання сесії про це вкотре наголосив Олег Германюк. У процесі обговорення депутат нагадав, що зупинові комплекси повинні бути комфортними для пасажирів і розміщатись у необхідних місцях.

“У місці є багато зупинок, які там не потрібні, – вважає депутат. – Необхідно зробити ревізію та перевірити, чи користуються ними люди, чи зупиняється там транспорт. Наведу приклад. Навпроти торгових рядів «Верже» на проспекті Соборному є зупинко вий комплекс. А біля нього стоїть ще один. Нащо витрачати кошти, обладнувати його, тільки як для того, щоб розміщати рекламу? Таких прикладів багато. Прошу управління транспорту перевірити доцільність розміщення зупинкових комплексів”.