2017-08-10

Прийнято одноголосно: в міськраді За придбання пересувної еколабораторії

Вчора, дев’ятого серпня, на засіданні комісії з питань екології депутати міської ради одноголосно прийняли проект рішення щодо софінансування придбання пересувної лабораторії для вимірювання показників забрудненості навколишнього середовища.

Ініціатор проекту, депутат Запорізької міської ради від фракції “Самопоміч” Віктор Пріт наголошує:

“Рішення по цьому питанню може бути тільки стверджувальним. Адже еколабораторія дає можливість оперативно та цілодобово реагувати на зміни стану води, повітря, рівня радіаційного забруднення. Також вона дає можливість виїжджати на місця техногенних аварій, і це лише частина передбачених функцій.

Впевнений, що завдяки спільним зусиллям громади і влади ми зробимо Запоріжжя безпечним та комфортним містом”.

Зазначимо, пересувна еколабораторія призначена для вимірювань якості повітря, води, ґрунту та інших екологічних показників. Лабораторія дозволить оперативно фіксувати кількісні показники найбільш небезпечних хімічних речовин та інформувати про це мешканців міста.

Лабораторія надасть можливість отримати оперативні дані, які будуть відображати реальну картину забруднень у місті.

Після покупки, лабораторія буде перебувати на балансі Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, 27-го липня, на позачерговій сесії обласної ради, депутатською більшістю було ухвалено програму “Самопомочі” щодо відновлення функціонування системи моніторингу навколишнього середовища.

На пересувну екологічну лабораторію з обласного бюджету передбачено виділення 6 000 000 гривень.