Новини

Всі новини
2018-05-20

“Пам’ять про жертв політичних репресій повинна завжди жити в серцях українців”, – Владислав Марченко

До Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій очільник запорізької обласної “Самопомочі” Владислав Марченко взяв участь у мітингу.

За підрахунками демографів, втрати України від репресій 1927-1938 років становили 4 мільйони. Ще 4,5 мільйонів – під час голодомору 1932-1933 років. Тільки у 1937 році було розстріляно більше 16 тисяч чоловік. І це не повні данні.

За період очолювання Владиславом Марченком комісії з питань реабілітації жертв політичних репресій, було відновлено чесне ім’я 34 чоловік.

“Наскільки якісно ми передамо пам’ять про ті темні часи, сформуємо це у розумах наших дітей, настільки якісною буде наша ідентичність, як нації. Ми сьогодні згадуємо ті часи, коли вбивали тільки за те, що була українська особистість та власна думка. Коли селян розкуркулювали, а тих, хто був не згоден з режимом, розстрілювали. Дуже добре, що сьогодні ми вшановуємо тих, хто до останнього зберігав у собі волелюбних дух українського народу та був за це покараний”, – звернувся до участинків заходу заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко.