Новини

Всі новини
2018-11-10

Олена Мамчур: «Проекти розвитку для Мелітополя»

Сотні людей отримали консультації з найболючіших питань: нарахування пенсій, оформлення субсидій та дозволів для переміщення в зону АТО, юридичну допомогу в сфері цивільно-правових відносин, роз’яснювальну інформацію з приводу рішень та програм Мелітопольської міської ради. Все це – завдяки помічнику-консультанту депутатів Мелітопольської міської ради Олені Мамчур, яка з 2015 року працює у Мелітопольському міському осередку «Об′єднання «Самопоміч».

 

У період з 2016 по 2018 роки Олена брала активну участь у написанні та організації голосування за проекти «Бюджету участі» від команди «Об′єднання «Самопоміч» Мелітополя. Понад 15 проектів стали переможцями і були реалізовані у Мелітополі: спортивні та дитячі майданчики, благоустрій тротуарів та зон відпочинку.

 

«Трирічний досвід роботи в громадській приймальні допоміг мені краще зрозуміти  щоденні проблеми кожної сім’ї. Робота помічника-консультанта депутата Мелітопольської міської ради дозволяє мені проявляти ініціативу, застосовувати свої здібності та знання, а головне  – чітко відслідковувати суспільну користь своєї роботи, що мене особисто дуже мотивує. Я усвідомила, що політика – це можливість допомагати людям на вищому рівні. Комунікація з великою кількістю людей дозволяє розвивати мої організаторські здібності та формувати власну свідому позицію. Робота з виборцями, опрацювання їхніх скарг, звернень та пропозицій допомогли усвідомити, що взаємоповага, толерантність та почуття гумору можуть вирішувати не тільки проблеми, а й конфлікти».   

 

Крім того, як волонтер Олена бере активну участь в організації різноманітних соціально-культурних заходів, свят, благодійних акцій у Мелітополі та Мелітопольському районі.

 

«Організація дитячих свят – складний і водночас приємний процес, бо в результаті завжди отримуєш емоційне задоволення та позитивні враження. Дитяча безпосередність та вдячність допомагає відволіктися від навантажень та усвідомити найголовніші людські цінності.  Тому весь свій вільний час намагаюся приділяти своїй родині: сину, чоловіку, батькам, які завжди мене підтримують, вірять в мене, розправляють мої крила та реанімують після важкого дня! Можливість проводити час разом у вихідні дні – найкращий подарунок!»

На сьогодні Олена має дві вищі освіти – юридичну та економічну, проте продовжує відвідувати корисні тренінги, семінари, форуми, які допомагають їй розвиватися, працювати над собою та періодично підвищувати кваліфікацію в рамках неформальної системи освіти, як того потребує сьогодення. В майбутньому планує брати участь в політичній сфері суспільства.

«Стосовно питання, чи повинні жінки бути в політиці, часто пригадую вислів маловідомої французької письменниці Олімпії де Гуж: «Якщо жінка має право зійти на ешафот, то вона повинна мати право піднятися на трибуну!» Деякий час у суспільстві існував  стереотип: щоб успішно змагатися з чоловіками в політиці, жінка повинна мати надприродні здібності, бути не дуже жіночною, частіше всього немолодою. Такий собі чоловік у сукні. Проте саме позиція «Об′єднання «Самопоміч» щодо ґендерної квоти допомогла нам побачити нову модель поведінки жінки в політиці та нові жіночі обличчя  – Оксана Сироїд, Ірина Сисоєнко, Олена Бабак, Тетяна Острікова та інші.

Водночас, мушу не погодитися з твердженням, що жінки, наділені здатністю до відтворення життя, генетично більш розсудливі, обережні у діях, ніж чоловіки, рідше йдуть на невиправданий ризик. Бо характер – це набір особистих рис, що визначають дії людини в різних ситуаціях і формують її як індивідуальність незалежно від статі! А більшість наших проблем – це не проблеми окремо чоловіків або окремо жінок. Це проблеми нашого життя, і треба вирішувати їх разом, маючи рівні права та рівні можливості!  Я дуже вдячна Богу за те, що мене оточують розумні та порядні чоловіки, які вміють поважати себе та жінок, вміють зрозуміти і підтримати у важкі часи, вміють робити добро та заслуговують на довіру! І тільки в тандемі, доповнюючи один одного та удосконалюючи власні професійні здібності, ми здатні досягти ефективного результату в будь-якій сфері».