Новини

Всі новини
2017-07-27

Олег Березюк про реформи: “В обіцяних “змінах” лежать гроші, які ховають від людей”

Голова парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк під час робочого візиту в Запоріжжя зазначив: 

“Наразі в Україні впроваджуються дві реформи – медична та пенсійна.

Як лікар скажу, що Україна готова віддавати людям ті гроші, які держава кожного року дає на медицину. Тільки ні ми, ні ви цих грошей не бачимо. А не бачимо тому, що їх немає, як немає загалом і медицини. Але її приймати не захотіли, Кабінет Міністрів «злив» найкраще пропрацьовану реформу.

Інша справа – реформа пенсійна. За неї в парламенті проголосували, бо в обіцяних «змінах» лежать гроші, які ховають від людей”.

Олег Березюк про реформи: Основною "раковою пухлиною" українсь…

Основною "раковою пухлиною" української державності є #корупція,- Олег Березюк в Запоріжжі.Про реформи, про тотальний вплив олігархату на парламент та про "розпил" #бюджету в Запоріжжі керівник парламентської фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк розповів в програмі "День.Тема" .Владислав Марченко Vladimir Redka Женя Нагорный Mark Marchenko Victor Prit Олег Германюк Дарія Трюхан (Dariia Triukhan) Анна Мануйлова Андрій Маляренко Елена Климченко (Elena Klimchenko) Евгений Демьяненко Элина Шкедова (Elina Shkedova) Олег Королев (Oleg Korolyov) Ирина Максимова (Irina Maksimova)

Geplaatst door Об'єднання "Самопоміч" – Запоріжжя op woensdag 26 juli 2017

Олег Березюк наголошує на негайній необхідності збільшити мінімальні пенсії, на що, за словами нардепа, держава має гроші.

Керівник фракції “Самопомочі” у ВРУ зазначає: «Суттєвої реформи немає, бо сьогодні держава не знає скільки в неї пенсіонерів, тому що не був проведений аудит Пенсійного фонду.

Позиція «Самопомочі» – терміново створити електронний реєстр отримувачів соціальних послуг. Це дуже серйозна річ, адже щомісяця близько 1 – 1,5 мільярдів гривень держава викидає на фейкових пенсіонерів, яких насправді не існує – на так званих “мертвих душ”. Ці кошти йдуть в нікуди, бо за 25 років існування Української держави не проводилось аудиту Пенсійного фонду.

Це ключова річ, яку «Самопоміч» вимагає від уряду. Інакше немає сенсу проводити реформу»,- резюмує Березюк.

Нагадаємо, розроблені урядом зміни до пенсійної системи дістали гучну назву “Пенсійна реформа”. Проте ці пропозиції більше скидаються на спробу вирішити тактичні проблеми, аніж стратегічні.

Уряд пропонує «осучаснити» пенсії для 5,6 мільйонів пенсіонерів, виплати яким досі прив’язані до середньої зарплати 2007 року. Поступово збільшити страховий стаж до 35 років, ліквідувати усі спеціальні пенсії, крім тих, що отримують силовики. А також позбутися багатомільярдного дефіциту Пенсійного фонду.

Найшвидшим вирішенням цієї проблеми могло б бути підвищення пенсійного віку. До того ж в Україні пенсійний вік є одним із найнижчих серед країн-сусідів.

Зміни, яких може зазнати пенсійна система:

– при нарахуванні пенсій від 1 жовтня 2017 року використовуватиметься єдиний показник середньої зарплати (3 764 грн);

– щорічна індексація пенсій згідно зі зміною середньої зарплати та інфляції. Половина індексації залежатиме від збільшення зарплат, а інша половина – від інфляції;

– пільгові пенсії для працівників шкідливих виробництв формуватимуться коштом більших внесків роботодавців;

– спеціальні пенсії для державних службовців, вчених, посадових осіб місцевих органів влади, прокурорів, депутатів і журналістів скасовуються. Проте це стосуватиметься лише призначення нових пенсій;

– до 2019 року розробити накопичувальну пенсійну програму для тих, кому менше ніж 35 років.

Нагадаємо, один із засновників політичної партії «Самопоміч», керівник парламентської фракції Олег Березюк завітав до Запоріжжя аби попрацювати з командою, виявити проблемні питання регіону та розробити стратегію роботи.