Новини

Всі новини
2018-02-16

“Лікування та реабілітація учасників АТО – одне з головних питань”, – Андрій Маляренко

Лікування та реабілітація учасників бойових дій – одне з найактуальніших питань сьогодення, вважає голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, депутат від «Самопомочі» Андрій Маляренко. Днями він взяв участь у зустрічі учасників АТО із представниками міської влади. Тема зустрічі – визначення потреб атовців у лікуванні та реабілітації.

Депутат визначив основну проблему – низьку обізнаність про існуючі можливості. Було домовлено, що усю інформацію про діючі програми та можливості буде спрямовано на керівників організації АТО, щоб вони довели її до людей. Також уся інформація є у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

 Кожен з майже 5000 тіисяч учасників АТО, які мешкають у Запоріжжі, потребує уваги, – зазначив Андрій Маляренко. – Щоб кожен з наших захисників знав про пільгові можливості скористатися медичною допомогою, у міській раді пройшла зустріч із представниками організацій учасників АТО та міської влади. У Запоріжжі працює центр реабілітації учасників бойових дій. Сьогодні центр – це два поверхи, обладнані усім необхідним для індивідуальної фізичної реабілітації. Лікування у центрі безкоштовне.  Як голова постійної комісії з питань охорони здоров’я триматиму питання інформованості на контролі, бо переконаний, що кожен захисник повинен використовувати існуючи можливості для відновлення свого здоров’я.

Для довідки. В Запоріжжі мешкає більше 4000 учасників АТО. У місці працює центр реабілітації учасників бойових дій та декілька програм з пільгового лікування. Безкоштовно можна зробити операцію на зір (поставити кришталик), зубопротезування, протезування штучних суглобів. Працює державна програма «Доступні ліки» – медичні препарати за рецептом можна отримати безкоштовно.