Новини

Всі новини
2017-01-26

Конструктивно: Які питання вирішували депутати на сесії міської ради?

25 січня, в кулуарах Запорізької мерії відбулася 13-а сесія Запорізької міської ради. Попри те, що напередодні сесії з порядку денного було знято багато серйозних питань, засідання депутатів пройшло досить конструктивно.

Головними питаннями на порядку денному стали:

– Проект про створення тимчасових контрольних комісій з питань перевірки фінансово-економічної діяльності концерну «Міські теплові мережі», КП «Водоканал» та КП «Ритуал».
– Проект про продовження дії тимчасової контрольної комісії Запорізької міської ради з питань проведення реконструкції центральних очисних споруд системи каналізації в Запоріжжі.
– Робота над проектом рішення про розміщення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

«Міська фракція «Об’єднання «Самопоміч» взяла під особистий контроль розміщення мережі філій центрів адмінпослуг по районах Запоріжжя, зокрема, на Пісках. Я та Олег Германюк контролюємо це питання. Вже знайшли відповідне приміщення. Ми сподіваємося, що вже в 2017 році ЦНАП на Пісках буде зустрічати перших відвідувачів», – коментує голова міської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Дарія Трюхан.

«Філії допоможуть вдосконалити систему та впровадити в повній мірі так зване «єдине вікно» при наданні адміністративних послуг органів місцевого самоврядування та виконавчої влади для фізичних та юридичних осіб у місті»,- коментує депутат Дар’я Трюхан.

Також, на сесії Міської ради фракція «Об’єднання «Самопоміч» звернулася до мера та профільному заступнику з пропозицією вишукати можливість виділення з Програми капітальних ремонтів будинків – ремонти ліфтів. Що мається на увазі: Запровадити окрему програму з ремонту ліфтового господарства міста та виділення на нього коштів з міського бюджету.

Розписати програму на 10-15 років, щоб кожен житель міста розумів: у кожному будинку буде проведено ремонт ліфта, і що мер і обрані депутати дбають про безпеку і життя городян. Опублікувати список черги ремонтів ліфтів в загальний доступ на сайті міської влади. А гроші на капітальні ремонти багатоповерхівок ОСББ або тих будинків, які не створили ОСББ, виділяти виключно на роботи з ремонту покрівлі, підвалів, інженерних мереж, утеплення дахів, ремонт цоколю та інше.

«Без сумніву, ми розуміємо, що як не розділяй фінанси, виділені на капремонти – одна сума. Але якщо програми будуть окремі, жителям міста не доведеться складати багатомільйонну проектно-кошторисну документацію і збирати папери на тендери, в яких майже 50% грошей – це ремонт ліфтів. А враховуючи те, що допорогова сума тендерів роботи – це 1.5 млн. грн., то мешканцям багатоповерхівок, які створили ОСББ, не доведеться виконувати дії по збиранню зайвих документів і участі в тендерних закупівлях, через те, що для городян, які ніколи не стикалися з такими процедурами – це тяжкий тягар. Таким чином, ми вважаємо, що, по-перше, підвищиться рівень освоєння коштів міського бюджету на капремонт багатоповерхівок, по-друге, це дозволить мешканцям міста менше блукати по кабінетах влади і збирати зайву документацію і витрачати на неї власні кошти, по-третє, надасть інформацію про те, в яких будинках і коли буде проведений капремонт ліфтів під контролем фахівців з цього питання за міською програмою за гроші місцевого бюджету», – резюмує глава фракції Дар’я Трюхан.

Варто відзначити, що на цій сесії вперше розглянули електронну петицію з вимогою прибрати маршрутки. Як підсумок, з ужитку громадського транспорту маршрутки вирішили прибрати.

Що цікаво, одним з важливих питань, які депутати планували розглянути на сесії, був проект про скасування рішення міської ради від 28 вересня 2016 року №60 «Про впорядкування питань щодо встановлення будинкових вузлів обліку природного газу». Але мер Запоріжжя Володимир Буряк виключити це питання з порядку денного і відправив на доопрацювання.