Новини

Всі новини
2018-11-29

Ірина Максимова: «Підтримка дітей та ОСББ – мої пріоритети»

Більше 350 тисяч гривень із депутатського фонду на потреби шкіл та дитсадків виділила депутат облради Ірина Максимова. Однак, крім цих закладів депутат приділяє увагу розвитку позашкілля, лікарень та ОСББ. Ми обговорили підсумки роботи народної обранки за рік.

–  Розкажіть про основні напрями вашої депутатської діяльності?

– Основний напрямок моєї роботи як депутата – бюджет, бо я є членом постійної профільної комісії. Я беру участь у коригуванні та впровадженні фінансових планів комунальних закладів області та розробці бюджетних програм. Також проводжу регулярні консультації з питань бюджету. Наразі, у кінці року, брала участь у формуванні бюджету області. Звичайно, як депутат я перевіряю й роботу комунальних закладах, бо це – власність та інтереси громади. Також, крім перевірок, я здійснюю допомогу закладам.

–  Яким саме закладам ви допомагаєте?

– Обрала для себе такі напрямки: це охорона здоров’я, допомога дітям та ОСББ. Вважаю, що ці галузі потребують допомоги і радо їх підтримую.

– Розкажіть більш детально про допомогу ОСББ. Як депутат може допомогти мешканцям?

–  Я дуже рада підтримувати ті будинки, де живуть свідомі мешканці. Треба розуміти, що від нас з вами залежить, у якому будинку ми живемо. Коли бачу, що мешканці мають гарні проекти, завжди їх підтримую. Наприклад, як при встановленні дитячого майданчику по Новокузнецькій, 59. Мешканці самі вийшли з ініціативою, і ми встановили ігровий та спортивний майданчики у дворі. Роботу з благоустрою дворів та будинків ОСББ я веду постійно. Я вважаю, що сумлінних мешканців необхідно підтримувати. В «Самопомочі» є програма «Стань господарем свого будинку», яка допомагає мешканцям ефективно утримувати своє майно.

–  Окрім благоустрою, на що ще звертаєте увагу при допомозі ОСББ?

– На енергозбереження будинку. Так, через старі вікна та двері втрачається близько 40% тепла у під’їзді. До того ж, старі вікна – це ще й небезпечно: може розбитися скло, впасти рама, тощо. Звичайно, і підготовка до зими – також важливо. Цього року виділила кошти свого фонду на заміну вікон та дверей 3 багатопід’їзних будинків на загальну суму біля 100 тисяч гривень. Крім того, спрямовую гроші свого фонду ще й на проведення ремонтів житлового фонду. Вважаю, що депутатський корпус повинен допомагати мешканцям бути господарями у своїх будинках.

– Ви казали про підтримку галузі охорони здоров’я. Про що йдеться мова?

– Оснащення медичних закладів ніколи не може бути остаточним та достатнім, бо медицина завжди розвивається. Проте ми повинні зробити все можливе, щоб забезпечити запоріжцям доступне і, головне, якісне лікування. Перевагу при розподілі свого депутатського фонду я надаю дитячим закладам. Цього року увагу приділяла дитячій лікарні №1. Цей заклад лікує немовлят з перших днів життя, там перебувають діти з батьками, тому умови та обладнання повинно бути якнайкращим.

– Чи обмежується ваша допомога дітям лише закладами охорони здоров’я?

– Ні. Це і заклади освіти, і дитячі майданчики, і позашкільні центри. Особливо хочу зупинитися на центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Це заклад, до якого діти потрапляють після поганих умов у родині, з вулиці, тощо. Тому особливо важливо, щоб там вони відчували себе навіть краще, ніж удома. Варто зазначити, що керівництво закладу робить усе для цього важливе, а я як депутат рада допомогти зробити перебування дітей ще комфортнішим. Цього року за рахунок мого депутатського фонду було проведено роботи з поточного ремонту закладу, закупівлі кондиціонерів та врахування інших потреб.

– Допомога дитячим закладам освіти – це садки та школи?

– Так, але не тільки. На потребу садків та шкіл мною виділено з депутатського фонду більше 350 тисяч гривень. Але я допомагаю ще й позашкільні заклади. Наприклад, Олександрівський центр дитячої та юнацької творчості м.Запоріжжя. Там займається кілька сотен талановитих дітей: танцюють, вивчають циркове мистецтво, займаються спортом, творчо розвиваються. Потреб дуже багато, і більшість з них дуже дорого коштує. Наприклад, один набір конструктора для робототехніки – біля 20 тисяч гривень, ноутбук для проведення концертів – 50 тисяч гривень. Цього року моя допомога була невеликою, але у 2019 році я планую її продовжити. Крім того, я допомогла палацу культури «Титан» та купила нову освітлювальну техніку для сцени.

Ірина Максимова проводить депутатські прийоми: кожну другу і четверту суботу місяця з 12.00-14.00, за адресою вул. Новокузнецька 18-а, ауд. 112 (школа №103). Попередній запис за телефоном (095) 689-97–19.