2018-02-22

Інтернати – на особливому контролі “Самопомочі”

Владислав Марченко відвідав Михайлівський психоневрологічний інтернат. За його словами, таким закладам необхідно приділяти особливу увагу, бо люди знаходяться там цілодобово та майже усе життя.

“Хоча нескінченні судові засідання, у яких сторона обвинувачення зазнає системної поразки, віднімають багато часу, активно продовжую виконувати свою роботу, – відзначив Владислав Марченко. – Багато спілкувались з керівництвом, паціентами та міркували над ефективним управлінням та викликами, які наразі потрібно негайно вирішувати у закладах соціального захисту”.
В інтернаті мешкає понад 260 жінок та чоловіків. Постійний нагляд здійснює лікар-психіатр та терапевт, є необхідне обладнання для проведення фізіопроцедур та лікування. Владислав Марченко відзначив “хазяйський підхід керівництва”. Інтернат опалюється пілетами, що суттєво знижує витрати, проводиться утеплення корпусів. В минулому році на ці потреби було виділено 800 тисяч гривень, проте цього вистачило тільки на частину приміщень.
Особливу увагу Владислав Марченко приділив огляду харчоблоку. Більшість обладнання вже оновлено, проте, за словами керівництва, необхідно замінити витяжну вентиляцію. Робітники харчоблоку пригостили гостей хлібом власного виробництва: ” Дійсно відчувається, що зроблено якісно зі справжніх продуктів”, – зазначив Марченко.
Окріім хліба багато харчових продуктів інтернат виробляє самостійно: поля майже 140га засівають пшеницею. Врожай 2017 року- 54 центнера з га. Робітники вирощують 200 свиней, чим на 100% закривають власні потреби м’яса.
Дозвілля у мешканців також на високому рівні. Є спортзал із новими тренажерами, є заняття з мистецтва. Проводяться концерти, мешканці виступають на сцені з піснями.
“Для мене було важливо і почути думку самих мешканців, – зазначив Марченко. – З деякими з них поспілкувався, перебуванням в інтернаті вони задоволені. На жаль, при тому, що є багато можливостей для дозвілля, деяким все одно бракує простого спілкування. Проте, це вже не недолік інтернату, а особливість життя… У найближчий час буду продовжувати відвідувати комунальні заклади, особливо інтернати. Вважаю, такі об’єкти потрібно тримати на особливому контролі, бо там люди перебувають 24 години на добу впродовж великого проміжку часу, а то й усе життя. Тому ми повинні зробити усе можливе, щоб мешканці відчували себе комфортно, отримували необхідне лікування, проводили цікаве дозвілля, мали можливість реалізувати свої потреби”.