Новини

Всі новини
2017-12-11

Еко-моніторинг для чинної влади – це тест на патріотизм, – Віктор Пріт

Більше року тому під керівництвом депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Віктора Пріта було організовано дві робочі групи з проблем запорізької екології. Одна – з відновлення діяльності цілодобової пересувної лабораторії по еко-моніторингу. Друга тимчасова депутатська комісія вирішує проблему утилізації каналізаційних відходів, які за багато років накопичилися на центральних очисних спорудах «Водоканалу». Незважаючи на скептиків і політичне протистояння в міськраді, в двох проектах намітилася перспектива дозволу великих екологічних проблем Запоріжжя.

Наше завдання – не «освоїти гроші», а запустити систему

Питання придбання пересувної лабораторії на порядок денний вийшло ще в 2016 році, тоді депутати з другої спроби підтримали ініціативу робочої групи. Після цього йшов довгий процес бюрократичної переписки і узгодження. У підсумку за рахунок співфінансування з міського та обласного бюджетів було виділено 12 мільйонів гривень на покупку пересувної лабораторії … за чотири місяці до закінчення 2017 року. Жоден з потенційних учасників на запропоновані тендером умови не пішов. З огляду на реальні терміни виготовлення, постачання обладнання та комплектації автомобіля (4-5 місяців), виконати зазначені умови за цей термін здавалося нереальним.

– Наше завдання – домогтися фінансування проекту на початку наступного бюджетного року, – каже Віктор Пріт, – наша фракція «Об’єднання Самопоміч» буде вирішувати це питання до переможного кінця. Сподіваюся, що місцева і обласна влада буде послідовними у відстоюванні інтересів жителів регіону і ми побачимо початок роботи пересувні еко-лабораторії вже в 2018 році.

Відходи – в доходи
Ще одна екологічна бомба уповільненої дії – каналізаційні стоки. Щодня жителі і всі підприємства лівого берега «зливають» на очисні споруди «Водоканалу» (мулові поля) близько 500 м3 каналізаційних відходів. Це приблизно 10 000 (!) Залізничних вагонів.

– Поки Запоріжжя зберігає фекалії на мулових полях в 5 км від житлових будинків, в Європі з таких же відходів роблять гроші. І правильно роблять, – коментує Віктор Пріт. – Спільно з КП «Водоканал» наша комісія зараз щільно працює над пошуком технологій з переробки мулового осаду. Адже сума необхідна для реконструкції однієї карти – 3-4 мільйони гривень, а всього мулових карт – 57 штук. У 2017 році «Водоканалу» виділили 10 мільйонів гривень, але підприємство так і не здійснив реконструкцію мулових майданчиків. Як і раніше територія 100 футбольних полів зайнята мулових-фекальними відходами. На думку комісії, ефективніше побудувати сучасний комплекс з переробки каналізаційних відходів, як це давно роблять у Європі. Думаю, для влади і для кожного з нас саме екологічні питання – це справжнісінький тест на патріотизм.