2017-12-19

Дорога до школи, стадіони, ремонт будинків і екомоніторинг – вимоги «Самопомочі» до бюджету-2018

Фракція «Об’єднання« Самопоміч» міської ради внесла ряд вимог в проект бюджету на наступний рік. Це – важливі аспекти для городян, які часто залишаються поза увагою.

Дорога до школи повинна бути безпечною

Підходи до шкіл і дитячих садків знаходяться в незадовільному стані – дороги і тротуари не ремонтували багато років. Те ж можна сказати і про майданчики і доріжки на території закладів. Їх ремонт вимагає великих фінансів, яких у закладів немає. Тому кожен день діти, батьки і вчителі добираються до шкіл та садочків через ями і вибоїни. Депутат міськради Олена Галкіна бачить вирішення цієї проблеми в комплексній програмі.

«Потрібно провести ремонт усіх підходів до шкіл і дитсадків, а також майданчиків на території, – вважає Олена Галкіна. – Я розробила програму «Дорога до школи», яку винесла на сесію міської ради. За три роки можливо повністю замінити всі покриття навколо наших шкіл і дитсадків. Як мама знаю, наскільки важко водити малюків по розбитим дорогам і наскільки травмонебезпечно це може бути для школярів середнього віку».

Депутат в програмі пропонує виділити кошти на ремонт тисячі квадратних метрів – але при реальному обстеженні потреба може бути менше. Але навіть при таких масштабних розрахунках, можна повністю провести ремонт підходів до всіх шкіл і дитсадків міста. Олена Галкіна впевнена, що безпека дітей повинна бути одним із пріоритетів міської влади.

Запорожці заслужили на ремонти будинків

Депутат від «Самопомочі» Олег Корольов продовжує відстоювати питання ремонтів будинків за рахунок міського бюджету. У 2016 році міська рада прийняла програму ремонту будинків ЖБК (в тому числі, і колишніх) за рахунок бюджету і коштів жителів. Однак, фінансування цієї програми не передбачається вже другий рік поспіль.

«Для всіх будинків повинні бути рівні умови – для будинків колишньої комунальної власності та для житлових кооперативів, – зазначає Олег Корольов. – За час, що минув з прийняття цієї програми, законодавство змінилося і було скасовано поняття «будинок комунальної власності» як таке. Тому запропонована мною програма зрівнює в правах тих городян, які побудували будинки за свої кошти і тих, хто жив в комунальному будинку. Вважаю, що міська влада повинна заохочувати тих жителів, які самостійно дбають про своє житло, можуть організуватися і не перекладають свої проблеми на міський бюджет».

Також депутат виступає на підтримку проведення ремонтів будинків шляхом співфінансування за рахунок бюджету і власних коштів мешканців. При цьому, Олег Корольов зазначає, що такий порядок повинен бути не обов’язковим, а працювати при бажанні самих мешканців. Ті будинки, які не в змозі внести частину оплати за ремонт, повинні як і раніше фінансуватися за рахунок бюджету.

Еко-моніторінг- перший крок для поліпшення екології міста

Другий рік депутат міськради Віктор Пріт бореться за покупку пересувної лабораторії для моніторингу екологічної ситуації. Цього року гроші були виділені, однак лабораторію так і не купили – завадила бюрократична процедура.

«Гроші на закупівлю були виділені за чотири місяці до кінця року – в неможливо малий термін для виробництва і доставки такого складного обладнання, – розповів Віктор Пріт. – Наша фракція і особисто я добиваюся вирішення цього питання з 2016 року. Але навіть позитивного рішення міської ради недостатньо для того, щоб лабораторія нарешті була закуплена».

Депутат зазначає, що актуальні дані про стан забруднення повітря – перший крок на шляху поліпшення екології. Сьогодні виміри проводяться застарілим, нечутливим обладнанням, яке знаходиться на стаціонарних точках. Заміри в зоні житлової забудови і в районі промислового майданчика допоможуть отримати об’єктивну інформацію про стан навколишнього середовища.

Відкриті стадіони повинні з’явитися в кожному мікрорайоні

Цього року міська влада побудувала сім багатофункціональних стадіонів в кожному районі міста. На них будь-хто може займатися легкою атлетикою, футболом, тенісом, волейболом і баскетболом. Однак, кожен район міста охоплює досить велику територію і добиратися до стадіону не завжди зручно.

«Наша фракція переконана, що такі стадіони повинні з’явитися в кожному мікрорайоні, – вважає глава фракції Дарина Трюхан. – Майже кожен район складається з самостійних мікрорайонів зі своєю інфраструктурою: добиратися на стадіон на Бородінському мікрорайоні з Осипенківського непросто. Та ж ситуація в Комунарівському районі – районний стадіон отримав Космічний мікрорайон, але жителям Південного мікрорайону – одного з наймолодших і розвиваються в місті – туди добиратися незручно. Тому ми неодноразово зверталися з проханнями побудувати додаткові стадіони, щоб вони дійсно стали доступними для всіх жителів міста».

Передбачається, що в 2018 році з’явиться ще сім стадіонів – по одному додатково в кожен район міста. Депутати «Самопомочі» продовжать контролювати якість будівництва і доступність стадіонів для кожного бажаючого.