Новини

Всі новини
2017-05-17

Бідні та ще бідніші: як обкрадають пенсіонерів, розбирається “Самопоміч”

Пенсії маленькі, тому що у держави немає грошей, а грошей немає, тому що вони розкрадаються, а от для українців пенсійного віку пенсія, на жаль, часто стає єдиним джерелом доходу.

Українські пенсіонери найбідніші в Європі – це факт. Попри мізерні пенсії, Пенсійному фонду катастрофічно не вистачає грошей – дефіцит торік досяг 145 мільярдів, а в цьому році, згідно з бюджетом, на рівні 141 мільярда гривень. Є кілька причин низьких пенсій в Україні: це і маленькі зарплати, і складна демографічна ситуація, і проблеми в самій пенсійній системі, яку вже давно необхідно реформувати.

“Самопоміч” допомагає пенсіонерам перевірити пенсії та покарати винних

В Запоріжжі два з половиною роки успішно функціонує програма «Самопомочі» «Громадська приймальня». У рамках цієї програми, щопонеділка експерт з пенсійних питань безкоштовно проводить перевірку і перерахунок пенсійних виплат. За час роботи програми, до приймальні звернулося більше ніж 2 000 пенсіонерів, яким експерт надав кваліфіковану допомогу.

Завдяки зусиллям фахівця, пенсіонерам було повернуто близько 6 мільйонів грн.

Як виявилось, 40% українцям нараховані неправильні пенсії. Найважливіше те, що в таких випадках пенсії чомусь завжди занижені.

на фото: Віктор Павлович Богданов (фахівець “Самопомочі” з пенсійних питань)

Нещодавно, нашим фахівцем було виявлено, що одну з пенсіонерок обкрадали протягом 13 років і, на жаль, такі випадки трапляються досить часто. Виходячи з даних, які ми постійно фіксуємо, у випадках, коли трапляється факт недоплати, пенсіонерам недораховують 350-400 грн. на місяць, а ви представте, які це великі суми за рік? І це лише поодинокі випадки.

Після того, як виявляється помилка в розрахунку пенсій, експерт допомагає пенсіонерам отримати справедливу пенсію. Траплялися випадки, коли, аби досягти справедливості, наш експерт подавав судові позови до Європейського суду.


Варто зазначити, коли йде прийом з приводу пенсійних питань, приймальня “Самопомочі” просто переповнена. Люди з’їжджаються не лише з Запоріжжя та Запорізької області, а й навіть з Донецької, Луганської та інших областей України.

“Часто трапляється, що люди навіть не підозрюють, що на протязі тривалого часу їм не доплачували гроші та обкрадали. Втілення у дію безкоштовної юридичної допомоги по пенсійному забезпеченню, дає можливість не лише збільшити розмір пенсії, а ще зняти зі свідомості пенсіонера комплекс відчуття несправедливого розрахунку пенсії, який ми, на жаль, спостерігаємо у більшості з пенсіонерів”, – зауважує фахівець з перерахунку пенсій Віктор Богданов.

Будьте пильними! Потурбуйтесь про своїх рідних, перевірте правильність нарахованих їм пенсій. Звертайтеся до приймальні “Самопомочі” у місті Запоріжжя щопонеділка з 10.00 до 13.00 за адресою проспект Металургів 19, прим 2. Будемо раді допомогти!

Читайте також: Пенсійна несправедливість і як з нею боротися